برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

خوش بینی را باید از طریق بازی به بچه‌ها آموزش داد نویسنده کتاب سرزمین خوش‌بینی معتقد است که خوش بینی و شیوه های تسلط بچه ها بر رفتار خود باید از طریق بازی آموزش داده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد ستایش اظهار داشت: نحوه نگرش فرزندان به دنیای اطراف از طریق رفتارهای والدین به طور نامحسوس و تدریجی منتقل می شود و در موارد مختلف ثابت شده که شخصیت شاد و خوش بینانه کودک متاثر از شادی و میزان امید پدر و مادرها است، به همین دلیل خوش بینی را باید به طور نامحسوس و از طریق بازی کردن به فرزندان آموزش داد.

 

وی تصریح کرد: از آنجایی که محیط های آموزشی از جمله مدرسه به عنوان بزرگترین اجتماع کودکان و نوجوانان محسوب می شوند، این نوع بازی ها باید در این محیط ها به دانش آموزان آموزش داده شود تا در طول زمان و تکرار، این سرگرمی به عنصری فعال در ذهن مبدل شود.

 

بنیانگذار تکنیک های نوین خوش بینی در ایران ادامه داد: کودکان و بخصوص نوجوانان در آستانه سن بلوغ به شدت نیاز دارند تا احساس تسلط و چیرگی را تجربه کنند که البته همین امر موجب اختلاف و نزاع در بین همسن و سال های خود می شود به همین دلیل باید از طریق بازی هایی که می توانند در آنها تغییر ایجاد کنند و آنها را دوباره بسازند این میل را در آنها کنترل کرد.

 

وی با بیان اینکه بازی های کامپیوتری میل تسلط را به حس خشم و انتقام تبدیل می کند و افزود: انجام بازی های هدفمند و مناسب می تواند حس تسلط را به خوش بینی در رقابت و شادی را در رفتار بچه ها تبدیل نماید.

این مشاور اظهار داشت: مثبت اندیشی با ممارست و تمرین در نسل آینده تقویت پیدا می کند به همین دلیل برای نگرش زیبا و امید بخش در آنها باید اقدامات مستمر و پیوسته ای را داشت و نمی توان با برگزاری یک کلاس آموزشی همه چیز را تمام شده دانست.

http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13950804001120