برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]
خنده بخشی از رفتار انسان است که توسط مغز تنظیم می شود.این حرکت در واقع یک پرچم سفیدی است در تعاملات اجتماعی و روابط عاطفی و شروع یک تعامل مثبت با دیگران است.
خنده یکی از راه های خوش بینی و یکی از نشانه های خشنودی است.خنده در مقابل گریه قرار دارد و یکی از راه های فوق العاده و اعجاب انگیز برای از بین بردن مواد سمی از بدن است.از قدیم به گفتند که خنده بر هردرد بی درمان دواست،اما تا چه حد توانستیم از این اعجاز بهره بگیریم؟
بله ،دقیقاً درست است ،خنده بهترین دارو است هر چند که خیلی از افراد بر این تصور هستند که خنده فقط برای دقایقی باعث بهبود روحیه می شود و بعد از آن تاثیر خود را از دست می دهد !
اما لازم است به این افراد بگویم که سخت در اشتباه هستند،خنده یک معجزه بزرگی است خداوند به انسان عطا کرده که تاثیرات بسیار مفیدی در بدن انسان از جوانب متفاوت می گذارد.
تحقیقات نشان می دهد افرادی که بیشتر می خندند و خوش بین تر هستند نسبت به افرادی که همیشه ناراحت و بدبین هستند بیشتر عمر می کنند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

محققان دریافته اند که به محض بروز خنده،تعداد سلول های آنتی بادی افزایش یابد و در نتیجه سیستم ایمنی بدن تقویت شده و احتمال بروز سرماخوردگی و سرفه بسیار کمتر می شود.همچنین باعث کاهش چندین هورمونی که در بروز استرس نقش دارند شده و در نهایت فرد هر لحظه به آرامش نزدیک تر می شود.

مسکن خنده

خنده عمیق باعث می شود که ذهن از تمرکز بر درد منحرف شود و همچنین با ترشح هورمون اندروفین بسیار قوی تر از مورفین عمل می کند.
تجویز این مسکن قوی:فقط 15 دقیقه خنده می تواند تا 10 درصد ،تحمل درد را افزایش دهد و باعث می شود تا مغز دستور ترشح اندروفین را صادر کرده و احساس دلپذیر آرامش به شما دست بدهد.

کاهش افسردگی

افرادی که از افسردگی رنج می برند یا احساس می کنند که غمگین هستند،نیز می توانند از این مسکن استفاده نمایند.

روابط خود را بهبود ببخشید

اگر می خواهید یک رابطه سالم و پایدار داشته باشید از نقش خنده در تحکیم آن غافل نشوید.افراد خندان همیشه دارای جذابیت بیشتری هستند و خیلی راحت تر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند و دیگران نیز بیشتر تمایل به ارتباط با وی هستند.

ورزش خنده

تا حالا یک دل سیر خندیدید؟ وقتی از ته دل می خندید،برخی عضلات درگیر می شوند از جمله عضلات شکم که در این حالت یک تمرین بسیار عالی برای تقویت قلب است.این خندیدن معادل 15 دقیقه دوچرخه سواری است.

خنده و تنفس

هر چه بیشتر بخندید تعداد بیشتری ریه شما پر و خالی می شود و در نتیجه ریه پاکسازی می شود،تقریباً مانند تنفس عمیق برای افرادی که از بیماری تنفسی مثل آسم رنج می برند مفید است.

وزن خود را کاهش دهید به شیرینی خنده

همان طور که قبلاً هم گفتیم خنده یک تمرین فیزیکی بسیار خوبی است.خنده باعث سوزاندن کالری و افزایش ضربان قلب و افزایش سوخت وساز بدن می شود.
اگر قصد دارید وزن خود را کاهش دهید و از رژیم غذایی استفاده می کنید ،پیشنهاد می کنم هر روز این تمرین را انجام دهید به این صورت که خنده خود را به مدت 20 دقیقه یا بیشتر نگه دارید.این امر باعث می شود خیلی راحت تر وزن خود را کاهش دهید.

محافظ قلب

یکی از مهم ترین اعضاء بدن قلب است و سلامت آن بسیار با اهمیت خواهد بود،افرادی که زیاد بخندند ، به طور منظم فشار خون پایین تری نسبت به سایر افراد دارند.
زمانی که فرد می خندد در ابتدا فشار خون افزایش می یابد اما سپس حال نرمال تنظیم می شود.قلب انسان یک ماهیچه است و مانند هر عضله در بدن هر چه قوی تر باشد عملکرد بهتری خواهد داشت.
حیف نیست به راحتی از این معجزه بگذریم واز آن بهره نگیریم؟تا می توانید بخندید تا شیرینی آن را حس کنید.
پیرمردی را می شناختم که همیشه می گفت:

بخند به روی دنیا تا دنیا به روت بخنده