برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 4]

پیش بینی وضع هوا و حال خودتان مانند پیش بینی وضع هوا قبل از سفر ضروری است

قبل از سفر

وقتی که شما قصد رفتن به مسافرت را دارید ،یکی از کارهایی که لازم می دانید قبل از سفر انجام دهید این است که می خواهید از وضعیت آب وهوای جاده و مقصد اطلاعاتی را کسب کنید ،برای این کار بلافاصله به سراغ پیش بینی وضع هوا خواهید رفت.
آیا دلیل این کار را از خود پرسیده اید ؟یا به این موضوع فکر کرده اید؟چرا وضعیت آب و هوا را کنترل می کنید؟
بسیار واضح است با علم بر این که در سفر با چه رویداد آب و هوایی رو به رو خواهید شد،بهتر می توانید شرایط لازم را برای مقابله با آن رخداد به فراهم کنید.
اگر شما نسبت به روزهای آینده اطلاعات لازم را کسب کرده باشید قطعاً سفر آسوده تری خواهید داشت.حال تصور کنید شما در حال مسافرت هستید و در حین طی کردن مسیر با برف سنگینی رو به رو می شوید!
شما چون از قبل آمادگی لازم را کسب کرده اید بنابراین لباس گرم با خود به همراه دارید و به راحتی خودتان را گرم نگه خواهید داشت،همچنین چون با گزارشی که از هواشناسی گرفته اید،زنجیر چرخ نیز به همراه خواهید داشت و به محض نیاز از آن استفاده کرده و ایمن تر به سفر خود ادامه خواهید داد.
البته عکس این مسئله نیز وجود دارد و اگر شما مقدمات سفر را به صورت صحیح نچیده و مشکلات احتمالی مسیر را شناسایی نکرده باشید،دچار مشکل خواهید شد و به جای لذت بردن از مسافرت باید به چالش و حل آن مشکلات بپردازید.
بنابراین خوش بینی به شما پیشنهاد می کند که حتماً از پیش بینی هوای چند روز آینده استفاده کنید تا رضایت مندی بیشتری نسبت به این سفر خود داشته باشید.

پیش بینی وضع حال و هوای خودتان

 

تا اینجا پذیرفتیم که با پیش بینی هوای چند روز آینده می توانیم بهترین استفاده از اوقات مسافرت خود داشته باشیم و میزان رضایت مندی بیشتری داشته باشیم.با ابن آگاهی شما قادر خواهید بود با تهیه تجهیزات لازم در حین سفر ، در برابر هر گونه حوادث غیرمترقبه به آسوده گی به طی مسیر بپردازید.
حال با این شرایط تصور کنید اگر بتوانید حال و هوای خود را پیش بینی کنید به چه رضایتمندی خواهید رسید؟! وقتی که شما به این آگاهی برسید قادر خواهید بود تا در برابر هر مشکلی جسورانه تر و قدرتمندتر ظاهر شوید.
به طور مثال: شخصی را می شناسم که بسیار عصبانی بود و خیلی زود از کوره در می رفت!وقتی که علت این همه عصبانیت را از وی جویا شدم با کلافه گی تمام عنوان کرد که بیشتر اوقات به صورت ناخودآگاه پرخاشگری می کند و این در حالی است که تمام تلاش خود را برای کنترل عصبانیت خود انجام می دهد!
وقتی که بیشتر صحبت کردیم و به بررسی این مشکل این دوست پرداختیم متوجه شدیم که این فرد با قرار گرفتن در یک محیط خاص که در واقع همان محیط کارش بود،به واسطه مشکلی که با مدیرش داشت، عصبی و کم طاقت می شود.این شخص دو راه داشت یا اینکه مشکلش با مدیر را حل می کرد و به این اختلاف خاتمه می داد و یا اینکه خودش را تقویت می کرد تا بتواند از پس این فشار بر آید.وقتی که شخص متوجه شد که علت عصبانیتش چیست می تواند به دنبال راه حلی مناسب باشد.او سعی می کند تا مسائل شخصی را از مسائل کاری خود تفکیک کند تا راحت تر بتواند بر اعصاب خود مسلط شود.

تجهیزات لازم بعد از پیش بینی

 

گاهی لازم است برای حل یک مشکل،ابتدا آن مشکل را پیش بینی کنیم و تجهیزات لازم را برای مقابله با آن تهیه کنیم،درست مثل پیش بینی وضع هوا…
مثال: چند وقت پیش در یک جمع دوستانه متوجه یکی از حاضرین شدم که به شدت ناراحت و منزوی شده بود،به سمتش رفتم و زمانی که با او صحبت می کردم متوجه شدم که بر خلاف ظاهر خجالتی و منزوی که داشت بسیار خوب صحبت می کرد و اطلاعات خوبی هم داشت!زمانی که از او پرسیدم که چرا در جمع شرکت نمی کند و ساکت و منزوی است گفت حقیقت امر این است که محور بحث این جمع فوتبال و خودرو است و من نه در زمینه فوتبال و نه خودرو هیچ تخصص و سر رشته ای ندارم بنابراین ترجیح می دهم ساکت بمانم و این امر باعث خستگی و در نهایت دور شدن از جمع می شود.
تا حدودی حق با او بود اما آیا تمام افرادی که در آن جمع یا هر جمع دیگر در زمینه فوتبال یا خودرو بحث می کنند یا نظر می دهند،تخصص دارند؟!
البته که نه! هر کدام از آنها با مختصر اطلاعاتی که داشتند اظهار نظر می کردند.بنابراین این دوست ما زمانی که قرار است در این مهمانی حضور پیدا کند بنابراین برای این که بتواند در جمع حضور فعال تری داشته باشد باید یک سری اطلاعات کسب کند.وقتی که قصد حضور در این مهمانی را داشته باشد با یک پیش بینی ساده می تواند محور بحث صحبت جمع را تشخیص دهد.وقتی که به ایشان پیشنهاد دادم که می تواند قبل از حضور در این جمع ها فقط با صرف زمانی کمتر از سی دقیقه و نگاهی به اخبار و نتایج روز فوتبال و قیمت خودروها،حتی اگر چند مورد از اطلاعاتی را که مرور کرده را به یاد داشته باشد به راحتی می تواند حضور فعالی در جمع داشته باشد،خوش حال شد و بعد از چند روز که مجدد او را ملاقات کردم بسیار از این راهکار راضی بود و توانسته بود در جمع هایی که حضور داشت جایگاه خود را به دست آورد.
از این پس سعی می کنیم از پیش بینی وضعیت حال و هوای خود بیشتر استفاده کنیم تا همچنان حال خوبی داشته باشیم چرا که این حق ماست که شاد باشیم و شادمانی کنیم.