Warning: Constants may only evaluate to scalar values in /home/khoshb/domains/khoshbini.com/public_html/wp-content/plugins/yet-another-stars-rating/yet-another-stars-rating.php on line 221
چگونه ریموت کنترل خوش بینی داشته باشیم؟ - خوش بینی | مثبت اندیشی | عزت نفس

ورود اعضا

رمز را فراموش کردید؟ بستن

ثبت نام

(بستن)
چگونه ریموت  کنترل خوش بینی داشته باشیم؟

چگونه ریموت کنترل خوش بینی داشته باشیم؟

چگونه ریموت کنترل خوش بینی داشته باشیم؟

0
1
[تعداد: 3    میانگین: 3/5]
چند وقت پیش زمانی که برای تنظیم قرارداد مهمی به دفتر یکی از دوستان رفته بودم، چون ساعت غیر اداری بود مشغول تماشای فیلمی بسیار غم‌انگیز از تلویزیون بود، این را از حالت چهره و لرزش صدای دوستم متوجه شدم.
از او پرسیدم: چیزی شده؟ ناراحت به نظر می‌رسی؟
گفت: خیلی فیلم قشنگیه، تحت تأثیر قرار گرفتم! هر وقت که از این فیلم‌ها می‌بینم تا مدت‌ها ذهنم درگیر اون فیلم و احساسات مربوط به آن میشه.
از او پرسیدم خب تو که تحت تأثیر قرار می‌گیری و به هم می‌ریزی چرا به دیدن این فیلم‌ها ادامه میدی؟! واسه چی باعث ناراحتی خودت میشی و اجازه ورود افکار منفی به ذهنت میدی؟ آن‌هم زمانی که فرار از این افکار به‌راحتی فشردن یک دکمه ریموت کنترل تلویزیون هست!
این اتفاق من را بر این داشت تا از زاویه ایی متفاوت‌تر به افکار نگاه کنم. افکاری که می‌توانیم به‌محض تشخیص منفی و مخرب بودنشان با فشردن دکمه ریموت کنترل خاموش یا عوض کنیم.
درست همان کاری که خوش‌بینی با حوادث ناگوار و افکار منفی ناشی از آن می‌کند. خوش‌بینی فیلم اندوهناک (افکار منفی) را خاموش نمی‌کند بلکه شبکه را عوض می‌کند.

چگونه ریموت کنترل افکارمان را در دست بگیریم؟

همان‌گونه قبلاً” هم در مورد نحوه کنترل افکار منفی توضیح دادیم، یکی از بهترین و مؤثرترین راه‌های برخورد با باور منفی این است که نشان دهیم و ثابت کنیم این افکار و باورها در حقیقت، غلط هستند و حقیقت چیز دیگری است.
همچنین بر هم زدن تمرکز خود از آن افکار، نیز یکی دیگر از راهکارها بود.
حالا درست مثل این است که ما مطمئن شدیم این تلویزیون یک ریموت کنترل دارد و کار آن‌هم ایجاد تنظیمات دلخواه ما و نمایش شبکه‌هایی است که باعث نشاط و خشنودی ما خواهند شد.
بنابراین به دنبال ریموت گشته و آن را در دست می‌گیریم. برای این کار کافی است که ابتدا بخواهیم که به این تکنیک دست پیدا کنیم. یا به عبارتی بخواهیم که ریموت را در دستان خود داشته باشیم.
همان‌گونه که فیلم‌ها و شبکه‌های تلویزیون را خودمان انتخاب می‌کنیم، می‌توانیم فقط افکاری را در ذهن خود جای دهیم که دلخواه ماست و ذهن خود را با افکار مثبت و سالم پرکنیم.

چگونه ریموت خوش‌بینی خود را پیدا کنیم؟

یک فرد خوش‌بین همیشه و در هر موقعیت به دنبال بهترین‌هاست و انتظار رخ دادن چیزهای خوب را دارد. خوش‌بینی بر این باور است که: انتظار می‌رود و یا امیدوارم که همه‌چیز به‌نوبه خود خوب است و خواهد بود. حتی اگر چیز بدی اتفاق می‌افتد، مانند از دست دادن شغل…
خوش می‌بیند و این‌گونه فکر می‌کند که با از دست دادن این کار، من اجازه شروع کسب‌وکار خودم را خواهم داشت. شاید من در خوداشتغالی موفق‌تر خواهم بود و این‌یک فرصت جدید است تا شروع کنم.
درواقع ما باید یاد بگیریم که چگونه افکار منفی خود را به افکار خوش‌بینانه تبدیل کنیم.
حال انتخاب با شماست، می‌توانید با چند تکنیک ساده خوش‌بینی، زندگی خود را سرشار از شادی و خوشنودی کنید، یا اینکه مثل دوست من، همچنان خود را درگیر افکار مخرب و منفی کنید. اما یقین دارم همه ما به دنبال خشنودی هستیم و برای رسیدن به آن تلاش خواهیم کرد.
پس ریموت افکار خود را پیدا کنید و با چند راهکار ساده، آن را به ریموت خوش‌بینی تبدیل کنید.
احمد ستایش احمد ستايش،نويسنده كتاب سرزمين خوش بينى،بنيانگذار تكنيك هاى نوين خوش بينى در ايران،مدرس روان شناسى خوش بينى و عزت نفس،كارشناس تلويزيون ،رسانه ها و خبرگزارىهاى معتبر در ايران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *